GP – Jablonec nad Nisou – 16.3.2019

Dalším, ze série Českých pohárů v judu, byl o tomto víkendu turnaj žactva, dorostu, juniorů a juniorek.

Po Ostravě se špička českých závodníků sešla v severočeském Jablonci nad Nisou, aby zde za účasti zahraničních závodníků z Německa, Polska a Slovenska poměřili své síly. Na tatami se představili i judisté Slavoje  Polná.
V konkurenci cca 135 klubů s účastí téměř tisíce závodníků se nejlépe dařilo tandemu
Štěpán Smejkal /34 kg – 13 judistů/ 
Viktor Zacha/38 kg – 26 judistů/ 
Shodně vybojovali třetí místa a  bronzové  medaile.
Oba při prvním startu po přechodu do věkové kategorie starší žáci a také při změně hmotnostních kategorií.
Zajímavý byl zápas Viktora Zachy s  Václavem Prokešem z Prosportu Teplice, který Viktor ukončil tzv. doboj Ipponem ze základního úchopu za 3 sekundy a získal BRONZ.
Podobná cesta k bronzu byla i u Štěpána Smejkala,když v semifinále prohrál  s  Matějem Hykou, musel o bronz vybojovat utkání s Dominikem Zemanem a to velmi rychle a úspěšně typickým chvatem se-oi-nage.
 
V kategorii mladší žáci  *2007 a *2008   hájili barvy Slavoje Polná judisté  Kopecký Jakub  v hmotnostní kategorii do 34 kg ,když při prvním startu v této věkové kategorii se mu v pavouku objevil  známý  judista  starší *2007  Koudelka pozdější vítěz a zápas prohrál na trest šido v posledních vteřinách
V hmotnostní kategorii do 46 kg mladších žáků startoval Jan Lahoda a vybojoval po prohraném boji o bronzovou medaili 5.místo 
V kategorii starší žáci do 46 kg / 33soupeřů – bojoval Adam Jelínek a v prvním kole porazil Martina Rudolfa  v druhém kole narazil na pozdějšího vítěze celé hmotnostní kategorie  Matěje Klobučníka z JC Pezinok a ten mu zajistil po porážce postup do repesáže, kde Adam Jelínek porazil Siberu Františka z Yawary Praha dále v dalším kole porazil Matyáše Sasína z Akademie Praha a po prohře v dalším kole obsadil 9.místo.
Lukáš Pacal *2006 v hmotnostní kategorii do 66 kg vybojoval vstupní utkání,které prohrál a jeho soupeř bohužel také v následujícím kole prohrát a tak to byl Lukášův konec v turnaji.
 
Tabulky naleznete na http://cpjablonec19.csju.cz/
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..